proverka-na-poligrafe

Як влаштований поліграф:

Сучасні «детектори брехні» можуть одночасно знімати і записувати до 10 показників життєдіяльності організму. Починаючи з класичних вимірювання пульсу і тиску, і закінчуючи вимірювання шкірно-гальванічної реакції і зміни тембру голосу. При цьому прилад автоматично аналізує ці показники і сигналізує поліграфологові про їх зміну, обчислюючи ступінь «щирості» оцінюваного людини.

Як проходить перевірка на поліграфі:

Сучасна процедура тестування на поліграфі значно відрізняється від середньовічних методів «катівня камери». Перевірка на поліграфі повинна проводитися в тихій кімнаті з нейтральною обстановкою, на якій не «чіпляється» погляд тестованого. Перед перевіркою фахівця необхідно поспілкуватися з випробуваним, розповівши йому про те, що відбувається. Він повинен досить докладно розповісти про тему співбесіди, про що задаються питаннях і про процедуру тестування. В результаті спілкування тестований повинен заспокоїтися і конструктивно налаштуватися на перевірку на поліграфі. Не допускається проводити перевірку на поліграфі людини, що знаходиться в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, а так само поводиться емоційно неадекватно.

В даний час детектор брехні перестав бути інструментом тільки спецслужб. З його допомогою проводяться не тільки службові розслідування і ПП, що відбулися в комерційних організаціях (витік інформації, крадіжки і шахрайства), але і здійснюються скринінгові перевірки персоналу (при прийомі на роботу), атестаційні перевірки працюючих співробітників, а також перевірки з побутових питань (підозри в зраді, перевірка підлітків на різного роду зловживання і т.п.)

І на завершення необхідно відзначити, що кращий спосіб «обдурити» детектор брехні – це говорити правду!